VIRTUÁLNA ASISTENTKA – EFEKTÍVNA ÚSPORA NÁKLADOV A ČASU

Spoluprácou s virtuálnou asistentkou získate vo svojom podnikaní spolupracovníka, ale aj partnera. Ako VA pracujem už niekoľko rokov a spolupracovala som už na mnohých projektoch. Preto ak nestíhate, chýba vám pomoc, ak sa v online marketingu nevyznáte, alebo vás jednoducho zahltili rutinné úlohy, neváhajte. Je čas začať delegovať.

Mira Lehocká – profesionálne služby virtuálnej asistentky

virtualna-online-asistentka

VIRTUÁLNA ASISTENTKA

Služba virtuálnej asistentky je v zahraničí bežne využívaná zhruba od druhej polovice 90. rokov. Jej vznik a rozvoj je výsledkom rozmachu (WWW) celosvetovej siete a jej užívateľov. Moderné virtuálne asistentky už v tomto období dokázali za pomoci internetu, faxu a telefónu podporovať viacerých klientov s odlišnou náplňou práce virtuálne, z pohodlia svojich domovov.

Na Slovensku je služba virtuálnej alebo online asistentky stále novinkou, aj keď niekoľko ich môžete nájsť už aj u nás. Je to vaša asistentka, sekretárka, ktorá všetku svoju činnosť vykonáva externe – z domu ako samostatná podnikateľka. Online asistentka je služba určená pre firmy, podnikateľov a profesionálov, ktorá prináša nielen úsporu času a nákladov, ale aj viac flexibility.

Používanie služieb virtuálnej asistentky je moderným riešením a spôsobom, ako sa môžete dokonale venovať iba tým najpodstatnejším činnostiam nevyhnutným pre riadenie a rozvoj vášho podnikania.

virtuálna asistentka zabezpečí všetko online

VÝHODY SPOLUPRÁCE

Či potrebujete pomôcť s projektom, ktorý máte v hlave a nie je naň čas, alebo len s rutinnou administratívou, či potrebujete, aby niekto profesionálne spravoval vaše firemné stránky na sociálnych sieťach, alebo hľadáte niekoho, kto vám pomôže s výberom nového zamestnanca, prípadne naplánuje a zorganizuje zahraničnú služobnú cestu – to všetko sú úlohy pre mňa.

Baví ma rozbiehať nové projekty, aj pomáhať s procesmi v už rozbehnutých. Rada pracujem s ľuďmi a mám cit pri výbere tých správnych. Sociálne médiá ma fascinujú, internetový prieskum spracujem nielen zo slovenských, ale aj z anglických stránok. Profesionálne sa venujem komunikácii na internete, ktorá vytvára pozitívne vzťahy s verejnosťou.

A to všetko virtuálne – t.z. nepotrebujem miesto vo vašej kancelárii, ani nový počítač. Pracujem z pohodlia svojho domova, čo samozrejme neuberá na kvalite vykonanej práce.

Skúste sa jednoducho zamyslieť, čo všetko by ste mohli delegovať, aby ste sa mohli venovať tým dôležitým a podstatným veciam vo vašom biznise – práci, ktorá Vás baví, napĺňa a ktorá generuje úspech a zisk Vašej firmy. Všetky ostatné úlohy môžete nechať na mňa s vedomím, že sa o ne postará profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá virtuálna asistentka.

ako začať

AKO ZAČAŤ?

Priebeh spolupráce s virtuálnou asistentkou možno zhrnúť do nasledujúcich krokov:
Vašim prvým krokom by mala byť analýza všetkých činností, ktoré vypĺňajú Váš pracovný čas. Jej výsledkom bude zoznam činností, od ktorých potrebuje odbremeniť, v ktorých potrebujete poradiť, s ktorými potrebujete pomôcť.
Počas nášho prvého rozhovoru spolu preberieme možnosti našej spolupráce. Bude ma zaujímať predmet Vášho podnikania, s čím konkrétne potrebujete pomôcť, aké činnosti by boli v mojej kompetencii a ako si našu spoluprácu predstavujete. Komunikácia bude prebiehať ideálne telefonicky, cez skype, prípadne mailom. V prípade potreby sa môžeme dohodnúť aj na osobnom stretnutí.
Spôsob spolupráce si dohodneme na základe Vašich potrieb a úloh, ktoré potrebujete delegovať. Ak pôjde o krátkodobú spoluprácu, je väčšinou fakturovaná hodinová sadzba. Ak ide o dlhodobejšiu spoluprácu, je možné si dohodnúť mesačnú sadzbu za výhodnejších podmienok. Plnenie úloh je sledované tzv. „časovačom“, čo je softvér, ktorý zaznamenáva čas plnenia úloh. Počas spolupráce je pre osobnú asistentku najdôležitejšie jasné zadanie úloh, aby Vás nemusela zdržiavať kladením doplňujúcich otázok. K dosiahnutiu obojstrannej spokojnosti je tiež dôležité vyjadrenie Vašej spätnej väzby.

Každý mesiac je pre každého klienta generovaný report so súhrnom všetkých úloh a časov, ktorý je prílohou každej faktúry.

Čo viac dodať – teším sa na Vás.

Konzultujte s nami vaše požiadavky!